Antigua ve Barbuda'ya taşınıyoruz. Expatriate ve Antigua ve Barbuda'da yaşa

 

“Her çabayla“ her şeye ”erişilir. Bu, dünyanın en güzel Karayip gerçekliklerinden birinin dayandığı sloganıdır. Tamamen Atlantik Okyanusu ile çevrili olan ve Commonwealth'e ait olan mini devletimizdeki lider oyuncu, olağanüstü bir benzersizliğe ve güzelliğe sahiptir.

Her zamanki günlük rutinden bıktınız mı ve monotonluğa biraz izin vermek ister misiniz? Hayaliniz yılda 265 gün cennette yaşamak mı? Biliyoruz ki, bu özlemler genellikle kayıtsız korkularla engellenmiyor: ay sonuna kadar başarabilir miyim? İhtiyaçlarıma uygun bir ev bulabilecek miyim? Yerel gerçeklik benim yaşam standardıma uygun mu?

Peki, bugün aradığınız tüm cevapları burada bulacaksınız, bu mini rehberde, basit ve sezgisel.

Antigua ve Barbuda'da bir mülk satın almak tüm sorularınızın çözümü olacaktır, çünkü bu okumanın sonunda, mükemmel bir şekilde hareket edebilecek ve en doğru şekilde yatırım yapabileceksiniz.

              

Yani, bu maceraya dalmaya hazırsanız, yapmanız gereken tek şey, tüm ipuçlarımızı yazmak için kendinizi bir kalem ve kağıtla donatmak. Yolculuğumuz başlamak üzere! Mekan kültürünü daha iyi anlamak için gerekli olan bazı tarihsel kavramlarla başlayalım.

Antigua'ya ilk olarak 1493'te Kristof Kolomb tarafından ulaşıldı ve İngilizler tarafından 1632'de kolonize edildi, bu da "tütün ve şeker kamışı tarlaları temelli bir ekonomi getirdi ve kurdu. Bununla birlikte, kölelerin serbest bırakılmasıyla birlikte, 1833'de, tüm sistem yalnızca 1981'de arzu edilen bağımsızlığı elde etme noktasına kadar derin bir sallanmaya maruz kaldı.

Günümüzde ekonomi temel olarak turizme dayanmaktadır, öyle ki bu sektör gayri safi yurtiçi hasılanın yaklaşık yarısını temsil ediyor. Antigua’da uydu ofisleri bulunan banka yatırımları ve finansal hizmetler tarafından desteklenen birçok lüks tatil köyü var. Bunun yerine, tarım için tek sınır, daha önce belirtilen sektörlerin yerel nüfusun yaklaşık% 80'ini toplaması ve işgal etmesi koşuluyla, işgücü arzının az olması. Araştırma ve eğitim sektörü bile, özellikle bazı yabancı yatırımcıların çalışmaları nedeniyle Amerikan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin açılışı nedeniyle önemli bir öneme sahip olduğundan, bu duruma erişmek için gereken belgeler nelerdir?

Zorunlu, ülkeye giriş sırasında en az altı aylık bir geçerliliği olan pasaporttur. 3 aydan daha uzun kalmak için vize gereklidir. Güvenlik açısından burası, belirli bir suç unsuru sunmayan bir yer. Konuşulan dil İngilizce ve yürürlükteki para birimi 0,3 milyon Euro'luk Doğu Karayip Doları (EXD).

Şimdi yaşam maliyetini analiz edelim. Hem güzellik açısından hem de mesleki faaliyetler açısından çok şey sunan bir topraktan bahsediyoruz. Sadece bir fikir edinmek için, bir kez Antigua'da karşılaşabilecekleri küçük bir ürün ve gider listesini rapor ediyoruz.

Yemek, Ekonomik Restoran

Taze beyaz ekmeklerin (500g) € 1.33

Pirinç (beyaz), (1kg) 1.65

Yumurtalar (normal) (12) € 3,31

Tek yönlü bilet (yerel ulaşım) 0,83 €

Temel (Elektrik, Isıtma, Havalandırma, Su, Çöp) € 82.86

Son fakat en az değil, en önemli soru şudur: Antigua ve Barbuda'da bir mülk satın almak. Oprah Winfrey, Giorgio Armani, Richard Branson ve Eric Clapton burada ikinci bir ev satın almaya karar vermişse, referansın hedefinin lüks olduğunu anlayabiliyoruz. Ancak, günlük olarak bu kadar eşsiz bir gerçeklikte, hatta çok fazla rahatlık olmadan yaşamak isteyenler için bile fırsatlar bulunmuyor.

Ne söyleyeceğimiz, mini rehberimizin yararlı olduğunu umuyoruz ve ... hala orada mısın? Bu cennete tek yön biletinizi ayırtmak için koşun!

Related Insights

  •  
    Antigua ve Barbuda'ya taşınıyoruz. Expatriate ve Antigua ve Barbuda'da yaşa

      “Her çabayla“ her şeye ”erişilir. Bu, dünyanın en güzel Karayip gerçekliklerinden birinin dayandığı sloganıdır. Tamamen Atlantik Okyanusu ile çevrili olan ve Commonwealth'e ait olan mini devletimizdeki lider oyuncu, olağanüstü bir benzersizliğe ve güzelliğe sahiptir. Her zamanki günlük rutin ...

İlgili gayrimenkul

Cod. 28255

Satilik Villa, Antigua ve Barbuda, St. Mary, Jolly Harbour, antigua

2,449,069,530.60TRY
Satilik
Villa

1500 m²
Aynı arazi, bir malikane ve 10 oda üzerinde misafirler için diğer 3 villa 4 villa 1.500 'den fazla m² havuz muhteşem deniz manzarası, lüks olanaklar,...
Cod. 21801

Satilik İnşa Edilebilir Arsa, Antigua ve Barbuda, St. Mary, Bolans, Antigua West Indies

6,467,251.79TRY
Satilik
İnşa Edilebilir Arsa

4.65 m²
Hill Side Ocean Land Bu 1.15 dönümlük görmek özel bir yüksek son gelişme adanın güney kesiminde yer almaktadır. Şeker Ridge Geliştirme ve Jolly Harbou...
Cod. 17666

Satilik Villa, Antigua ve Barbuda, St. Mary, St.Mary, 271 Palm Beach Dr.

21,429,358.39TRY
Satilik
Villa

371.61 m²
Karayip Denizi üzerindeki Toskana Stil Villa. Jolly Harbour güzel beyaz kumlu plajda Lüks sahil villa. Ayrıca mülkiyet kendi özel tekne iskelesinde bi...
Highlights     * Beachfront VE Özel Tekne Dock     * Özel tasarlanmış     * Kusursuz güvenceli     * Proteinlerin Toplum     * Özel Havuz ve Ja...
2005-2020 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB