İskoçya'ya taşınmak: en güzel ve en avantajlı üç şehir

İskoçya'nın, bir zamanlar hala bu özerkliğe sahip olan tartışmasız bir güç krallığı olan, fantastik bir tarih açısından zengin bir ülke olduğu iyi bilinmektedir. Birçok yatırımcı her yıl bu topraklara dökülmeye karar verir ve İskoçya'da mülk satın almaya çalışır. Ama bu millet için gereken her şeyi bildiğinden emin misin? Endişelenme! Realigro olarak, transferiniz için ve elbette takip etmeniz gereken en önemli ipuçlarını seçmek için en güzel ve avantajlı üç şehirden oluşan küçük bir rehber hazırladık. Ne bekliyorsun Şimdi başlayalım!

                    

Daha önce tahmin ettiğimiz gibi, İskoç hukuk sistemi Galler ve Kuzey İrlanda’dan ayrı kaldı. Ve tabii ki sadece vatandaşlar için değil, gelecek İskoçlar için de büyük bir avantaj olabilir. İskoçya aynı zamanda İngiltere'nin tamamında en yüksek zirveye, Ben Nevis'e ev sahipliği yapar ve muhteşem manzaralarıyla dünya çapında bilinir. . Aslında birçok yönetmen bu toprağı birçok kez başyapıtlarından bir film seti olarak seçti. Harry Potter'ı ve Fort William'ı Mallaig demiryoluna bağlayan ve Glenfinnan vadisinin her yerine yayılan çok ünlü viyadükü düşünün; tüm güzelliğinde, başkent Edinburgh'dan birkaç kilometre ötede on beşinci yüzyıla dayanan bir ortaçağ kilisesi olan Rosslyn Şapeli'ni temsil eden ünlü Da Vinci Kanunu. Ve yine de, dünyanın en ünlü 007'sinin sürükleyici hikayesi olan zamansız James Bond, tam olarak Argyll bölgesinde ve Highlands dağlarını unutmadan, Eile Donan Kalesi'nde çekildi.

Fakat şimdi bakalım, hangisinin en güzel üç şehir olduğunu, ancak hepsinden önemlisi, gereksinimlerinize en uygun hedefi seçmenize izin vermek için, onları en çok karakterize eden unsurları görelim.

 

Onunla başlayalım, en ünlü ama aynı zamanda en özel olan: Edinburgh! her köşesinde soluklanan ortaçağ atmosferi, manyak düzen, temizlik ama her şeyden önce tartışmasız zerafet, bu şehri her anlamda başkent yapar. Birleşik Krallık'ta, kişi başına düşen en yüksek gelire sahip şehir, sadece Londra'dan sonra ikinci ve işsizlik oranı çok düşük. Aynı zamanda dünyanın en güçlü bankalarının da koltuğu olması tesadüf değil! Fakat bu şehri en çok karakterize eden şey şüphesiz yerel kültür. Saçak Şenliği'ni hiç duymamış mı?

Dünyanın en büyük sanat ve kültür festivali tam da İskoçya'da yapıldı! Geçen yıl Ağustos ayında yaklaşık 55.000 performansa ev sahipliği yaptığını söylemek yeterli!

Kira bedeli çok düşük, ayda 400 avro bile olsa konaklama bulabilirsiniz, bir daire satın almak için 200.000 avrodan başlıyorsunuz.

 

Başka bir harika gerçeği analiz etmeyi seçtik: Glasgow'daki! İnovasyon şehri mükemmelliği ve sürekli şekillenen sayısız start-up'ı temel alıyor. Geçtiğimiz yıl, Glasgow çok hızlı bir ekonomik patlama yaşadı, kentin hizmetlerini geliştirdi ve yeşil alanların bakımını teşvik etti Yemek bu kentin gerçekten önemli bir unsuru! Her gün İskoç kültürünün tüm lezzetlerini tadabileceğiniz her yerden müşteriyi ağırlayan birçok yerel restoran var. Ancak Glasgow aynı zamanda rahatlama şehridir. Batı Yakası'nda, mekanın doğal güzelliği ve yeşili sayesinde ve çılgın hızdan uzakta harika yürüyüşler yapabilirsiniz.

Glasgow'da bir mülk aramasıyla ilgili olarak, mülkünden tasarruf etmenin mümkün olduğu, ancak yine de şehrin ve aynı İskoçya'nın herhangi bir yerine ulaşma olanağının bulunabileceği bazı çevre bölgeleri seçmenizi öneririz. .

 

Göreceğimiz üçüncü ve son şehir, Ness Dağları yakınında, Yaylalar'daki tek Inverness. Bir önceki Glasgow gibi şehir, son yıllarda ekonomik açıdan güçlü bir büyüme kaydetmiştir. Aynı zamanda modern ve sessizdir ve 19. yüzyıldan kalma Inverness Kalesi'ne ev sahipliği yapar. 4 golf sahası ve gölüyle, her yıl sektöre tutkuyla bağlı birçok turistin ilgisini çekmektedir. Emlak piyasası da büyüme trendini sürdürmüştür ve en çok aranan bölgeler Black Isle ve Tomatin bölgesidir.

Fiyatlar önceki şehirlere göre daha düşük.

 

Mümkün olan tüm bilgileri garanti etmeyi umuyoruz ve iyi yolculuklar dileriz!

Related Insights

  •  
    İskoçya'ya taşınmak: en güzel ve en avantajlı üç şehir

    İskoçya'nın, bir zamanlar hala bu özerkliğe sahip olan tartışmasız bir güç krallığı olan, fantastik bir tarih açısından zengin bir ülke olduğu iyi bilinmektedir. Birçok yatırımcı her yıl bu topraklara dökülmeye karar verir ve İskoçya'da mülk satın almaya çalışır. Ama bu millet için gereken her şeyi ...

İlgili gayrimenkul

Cod. 26683

Satilik Diğer (Ticari), Scotland, Glasgow, Glasgow, airport

325,317.89TRY
Satilik
Diğer (Ticari)

13 m²
HOMESFORYOU otopark büyük havaalanına yakın bölgede ve otomotiv endüstrisi ile size sunar. Nispeten düşük fiyat ile OTOPARK 3. ÜÇÜNCÜ TARAF SATIŞ TOP...
Cod. 18384

Satilik Diğer (Konut), Scotland, Dundee, Tayside, 8 Castle Street

2,033,236.82TRY
Satilik
Diğer (Konut)

68 m²
Bu arzu edilen bir yenilenmiş 2 yatak odası + Dundee Şehir Merkezi kalbinde düz Lounge, tamamen mobilyalı olup ve Gaz yatırım amaçlı idealdir, Isıtmal...
Cod. 13263

Satilik İnşa Edilebilir Arsa, Scotland, Aberdeenshire, Aberdeen, Aberdeen

8,258,520.00TRY
Satilik
İnşa Edilebilir Arsa

2700 m²
Satılmış Güneş
Cod. 11581

Kiralik Tatil evi, Scotland, Edinburgh, Edinburgh, East Fountainbridge

1,376.42TRY
Kiralik
Tatil evi

80 m²
Earl Gri Mahkemesi daire (4 * Ziyaret İskoçya) ideal, tiyatrolar, sinemalar, restoranlar ve sadece birkaç dakika yürüyerek Princes Street etrafında ün...
2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB