İskoçya'ya taşınıyorum. Expatriate ve İskoçya'da yaşamak

 

 

İskoçya şüphesiz ki dünyadaki en "büyülü" topraklardan biridir. Harika sinema başyapıtlarına konu olan bir gelenekle (James Bond ya da Harry Potter'dan bahsetmediği gibi) geçerli bir alternatif olabilir. Ne için? Sıfırdan başlamak için. Gerçekten de İskoçya'ya yatırım yapmak, birçok insanın son yıllarda hem yaşam kalitesi için hem de her şeyden önce doğal güzellik için seçtiği bir seçimdir.

İskoçya'da bir mülk satın almak, günlük yaşamlarına yeni bir soluk vermek isteyen gelecek yatırımcılar için en iyi çözüm olabilir. Ve sonra, hazır ve yüklüyseniz, bu yeni mini kılavuzu açabiliriz. Açıkçası Realigro imzaladı!

                      

Temel bilgilerle başlayalım, sonra İskoçya'ya erişmek için hangi belgelere ihtiyaç duyulduğunu analiz edelim. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinin ve AÇA (Avrupa Ekonomik Bölgesi) ülkelerinin vatandaşları, vize başvurusu yapmadan ancak sadece kimlik kartı ile İskoçya'ya girmekte özgürdür. (AÇA ülkelerinin İzlanda, Liechtenstein ve Norveç olduğunu unutmayın).

 Üç aydan kısa konaklamalar için, aşağıdaki ülkelerin vatandaşları pasaportta kalabilir: Andorra, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Brunei, Kanada, Vatikan Şehri, Kolombiya, Kosta Rika, Hırvatistan, El Salvador, Guatemala, Honduras, Hong Kong Kong, İsrail, Japonya, Makao, Malezya, Meksika, Monako, Nikaragua, Yeni Zelanda, Panama, Paraguay, Kore Cumhuriyeti, San Marino Cumhuriyeti, İsviçre, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay ve Venezuela.

Diğer ülkelere ait vatandaşlar için, ülkenizdeki İngiliz Büyükelçiliği'nden bilgi istemenizi veya İngiltere Dışişleri Bakanlığı web sitesine başvurmanızı öneririz. Bu idari engelin üstesinden geldikten sonra, mini rehberimizin kalbine varabiliriz. İskoçya'da yaşamanın maliyeti nedir? İngiltere'den çok mu farklı?

Bu soruyu cevaplamak için, ana malların fiyatları ve temel hizmetler ile ilgili küçük bir liste eklemeye karar verdik. Referans şehir kesinlikle Edinburgh'dur ve unutma ki, ulusal para birimi 1,10 avroya karşılık gelen İngiliz sterlinidir.

Yemek, Ekonomik Restoran13.00 £ 9.50-15.00

2 Kişi için Yemek, Ortalama Restoran, Üç kurs

McDonalds'tan menü (veya eşdeğer menü) 5.00 £

Süt (normal), (1L) £ 0.94

Taze beyaz ekmek (500 gr) Konaklama £ 0.94

Pirinç (beyaz), (1kg) 1.03 £

Yumurtalar (normal) (12) £ 1.83

Yerel peynir (1kg) £ 6.05

Tavuk göğsü (kemiksiz, derisiz), (1kg) £ 7.02

Tek yön bilet (yerel ulaşım) 1,70 £

Aylık abonelik (tam fiyat) £ 55.00

Temel (Elektrik, Isıtma, Klima, Su, Çöp) 85m2 dairelik daire, 136.71 £

İskoç durumunun ekonomik bir resmini verdikten sonra nihayet sektörümüz için fiyatların ne olduğunu keşfederek mini rehberimizin kalbine varabiliriz: emlak!

Yine de Edinburg'u dikkate alarak (şehirlerin merkezindeki bir bina olan komşu şehirler arasındaki boşluğun 200 pound'a kadar çıkabileceğini hatırlatarak), metrekare başına 3.943,75 £ 'dan az olmayan tuğla piyasasında gözüküyor. Kira sözleşmesi imzalamak için ayda yaklaşık 612,50 £ konuşuruz.

Ne diyebiliriz ki, mini rehberimizin faydalı ve kapsamlı olduğunu umuyoruz. İskoçya'yı keşfetmek için size iyi yolculuklar diliyoruz!

Related Insights

  •  
    İskoçya'ya taşınıyorum. Expatriate ve İskoçya'da yaşamak

        İskoçya şüphesiz ki dünyadaki en "büyülü" topraklardan biridir. Harika sinema başyapıtlarına konu olan bir gelenekle (James Bond ya da Harry Potter'dan bahsetmediği gibi) geçerli bir alternatif olabilir. Ne için? Sıfırdan başlamak için. Gerçekten de İskoçya'ya yatırım yapmak, birçok insanı ...

İlgili gayrimenkul

Cod. 26683

Satilik Diğer (Ticari), Scotland, Glasgow, Glasgow, airport

325,317.89TRY
Satilik
Diğer (Ticari)

13 m²
HOMESFORYOU otopark büyük havaalanına yakın bölgede ve otomotiv endüstrisi ile size sunar. Nispeten düşük fiyat ile OTOPARK 3. ÜÇÜNCÜ TARAF SATIŞ TOP...
Cod. 18384

Satilik Diğer (Konut), Scotland, Dundee, Tayside, 8 Castle Street

2,033,236.82TRY
Satilik
Diğer (Konut)

68 m²
Bu arzu edilen bir yenilenmiş 2 yatak odası + Dundee Şehir Merkezi kalbinde düz Lounge, tamamen mobilyalı olup ve Gaz yatırım amaçlı idealdir, Isıtmal...
Cod. 13263

Satilik İnşa Edilebilir Arsa, Scotland, Aberdeenshire, Aberdeen, Aberdeen

8,258,520.00TRY
Satilik
İnşa Edilebilir Arsa

2700 m²
Satılmış Güneş
Cod. 11581

Kiralik Tatil evi, Scotland, Edinburgh, Edinburgh, East Fountainbridge

1,376.42TRY
Kiralik
Tatil evi

80 m²
Earl Gri Mahkemesi daire (4 * Ziyaret İskoçya) ideal, tiyatrolar, sinemalar, restoranlar ve sadece birkaç dakika yürüyerek Princes Street etrafında ün...
2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB