Çad'a taşınmak. Expatriate ve Çad'da yaşamak

 

 

Artık okuyucularımız bizi iyi tanıyor. Herkesin boyutlarını yeniden kazanmasına ve mümkün olan en uygun şekilde yapmasına izin vermek için her zaman size özel bir ulus arıyoruz. Bugün bile, ısının kendisini hissettirmesine rağmen, sizi gerçek dünyaya daha da yakınlaştırmak için size birçoğunuzun kapılarını açabilecek, gerçekten geçerli bir alternatif vermeye karar verdik.

Çad'da bir mülk satın almak, uzun zamandır beklediğiniz bir dönüm noktası olabilir, ancak çeşitli nedenlerle üstlenecek cesaretiniz yoktu. Yaşamanın bedeli nasıl olacak? Hangi dili konuşuyorsun Altyapılar ve hizmetler verimli mi? Bir mülk satın almanın ya da bir kira sözleşmesi imzalamanın maliyeti nedir? Peki, bugün tüm sorularınızı cevaplayacağız. Nasıl? Mini rehber ile, açıkça Realigro imzaladı!

Ne bekliyorsun Başlayabiliriz!

                                                    

                   

Temel bilgilerle veya bu güneşli ülkeye erişmek için gereken belgelerle başlayalım. Hem vize hem de pasaport gereklidir. Hem Euro hem de Avrupa kurumlarından gelen kredi kartları genellikle büyük otellerde kabul edilmektedir. Sonunda geldikten sonra sorunsuz olarak değiştirilebilir.

Bu idari engelin üstesinden geldikten sonra, 'kesinlikle merak edeceğiniz bir başka soruna odaklanabiliriz: yerel dil. Hem Arapça hem de' Sudan lehçeleri 'deniliyor. Ama endişelenme! Hızlandırılmış bir Arapça kursu aramanıza gerek yok. İyi bir Fransızca bilgisi yeterli olacaktır!

Şimdi, Çad'da yaşamanın maliyetini daha ayrıntılı olarak analiz ederek mini rehberimizin kalbine varabiliriz. Bunu yapmak için, başlıca yerel mal ve hizmetleri seçerek, esas olarak sermayeye, göreli fiyatlarla başvurmaya karar verdik.

İstişareyi kolaylaştırmak için yerel para biriminin Frangı olduğunu hatırlatan küçük bir liste sunuyoruz (1 Frangı 0.001524 Euro'ya karşılık gelir).

Ekonomik Restoran 3.750.00 CFA

2 Kişilik Yemek, Ortalama Restoran, Üç Ders 35,051.72 CFA

McDonalds'tan menü (veya eşdeğer menü) 2.000.00 CFA

Süt (normal), (1L) 1.084.20 CFA

Taze beyaz ekmek (500g) 4.673,56 CFA

Pirinç (beyaz), (1kg) 1.334.20 CFA

Yumurtalar (normal) (12) 1.184.20 CFA

Elmalar (1kg) 3.168,39 CFA

Muz (1kg) 1.168.39 CFA

Portakallar (1kg) 3.920.98 CFA

Domates (1kg) 1.084.20 CFA

Patates (1kg) 834.20 CFA

Tek yönlü bilet (yerel ulaşım) 1.000.00 CFA

Ve endüstrimiz için? Bir mülk satın almanın veya bir kira sözleşmesini imzalamanın fiyatları nelerdir?

İlk durumda, metrekare başına en az 4.673.562,43 CFA'dan başlıyoruz (her zaman sermaye alanında). İkinci durumda, aylık yaklaşık 701,034,36 CFA'dan bahsediyoruz.

Başka ne söylenebilir? Mini rehberimiz tamamlandı. Hayatınıza bir dönüş yapmak istediğinizde sizi daima sayfalarımıza danışmaya davet ediyoruz. Chad sizi bekliyor, iyi yolculuklar!

Related Insights

  •  
    Çad'a taşınmak. Expatriate ve Çad'da yaşamak

        Artık okuyucularımız bizi iyi tanıyor. Herkesin boyutlarını yeniden kazanmasına ve mümkün olan en uygun şekilde yapmasına izin vermek için her zaman size özel bir ulus arıyoruz. Bugün bile, ısının kendisini hissettirmesine rağmen, sizi gerçek dünyaya daha da yakınlaştırmak için size birçoğ ...

İlgili gayrimenkul

Cod. 27302

Satilik İnşa Edilebilir Arsa, Çad, N'Djamena, N'Djamena, center

Reserved negotiation
Satilik
İnşa Edilebilir Arsa

3500 m²
satılık arsa
2005-2020 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB